Заяви-розрахунки за лікарняними через ізоляцію                          від COVID-19 подаються окремо

Заяви-розрахунки за лікарняними через ізоляцію від COVID-19 подаються окремо

Для отримання фінансування від Фонду соціального страхування України допомог за лікарняними листками, виданими у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, страхувальники (роботодавці) мають формувати окремі заяви-розрахунки, до яких не включаються лікарняні з інших причин непрацездатності.

Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році

Згідно з Указом Президента України від 18.08. 2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домаґань у сфері праці.

ВІДМОВА У ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ

Відповідно до Конституції, будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.

Відбулась нарада щодо законодавчих змін у виплатах                                 Фонду на період дії карантину

Відбулась нарада щодо законодавчих змін у виплатах Фонду на період дії карантину

На період карантину Фонду соціального страхування України тимчасово відстрочили виплати за окремими статтями видатків і розширили перелік причин непрацездатності, за якими ФССУ здійснює фінансування. Про це повідомили на селекторній нараді під головуванням в.о. директора виконавчої дирекції Фонду Тетяни Михайленко за участі керівників структурних підрозділів виконавчої дирекції, а також начальників управлінь в областях і місті Києві.

"Уряд відновлює роботу непродовольчих ринків"

"Уряд відновлює роботу непродовольчих ринків" https://www.auc.org.ua/novyna/uryad-vidnovlyuye-robotu-neprodovolchyh-rynkiv Підкреслити у публікаціях роль АМУ, яка звернулася до Прем’єр-міністра щодо відновлення роботи непродовольчих ринків  https://www.auc.org.ua/novyna/amu-zvernulasya-do-premyer-ministra-shchodo-vidnovlennya-roboty-neprodovolchyh-rynkiv

Забезпечення трудового права під час карантину

В умовах карантину більшість як державних, так і приватних компаній уже перейшли на дистанційну роботу або влаштували співробітникам неоплачувану або частково оплачувану відпустку. Проте є й такі, що звільнили частину працівників, аби не нести збитків. Проте це не значить, що вони вчинили законно, – карантин не може бути прямим приводом до звільнення працівника, якщо на нього та його роботу немає нарікань.