Серед майже 80 громад Новопокровська територіальна громада стала переможцем конкурсу “Сади для Перемоги”.
20.02.2023 року в приміщені селищної ради відбулося засідання робочої групи з проекту «Продовольча безпека – стабільність і розвиток Новопокровської територіальної громади Дніпровського району Дніпропетровської області» де були розподілені обов'язки між членами робочої групи, що дозволять грамотно спланувати та реалізувати проект. в рамках фестивалю «UnityFest (фестиваль єднання) – від минулого до сьогодення» було організовано "флешмоб "Паросток Перемоги"". де дітки почали закладати перші насінинки в землю, які на весні висаджуватимуться на грядках "Садів для Перемоги". Ініціатива дітей допомогла привернути увагу та заохотити мешканців підтримати проект, до якого вже долучилися всі заклади та установи громади. Ці заходи допоможуть Новопокровській територіальній громаді стати більш стійкою до продовольчої кризи, задовольнити потреби своїх мешканців та підвищити якість життя населення.

Фото без опису


Реалізуємо проєкт “Сади для Перемоги” в громаді

16 березня в приміщенні Новопокровського ліцею було проведено урочистий патріотичний захід на підтримку проєкту «Продовольча безпека – стабільність і розвиток Новопокровської громади Дніпровського району Дніпропетровської області» в рамках проєкту «Сади Перемоги», проєкт SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance та Фонд "МХП-Громаді" за підтримки Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Метою проєкту є забезпечення продовольчої безпеки громади, створення економічної активності в громаді, залучити до ефективного використання нові земельні ресурси та підвищити самозайнятість членів домогосподарств.

Цільова аудиторія проєкту є; 320 односельців, які проходять службу в ЗСУ та 70 осіб, які перебувають у шпиталі на лікуванні, 1460 осіб: багатодітні родини; неповні сім’ї; внутрішньо переміщені особи; пацієнти стаціонарного відділення , КУ «Центр надання соціальних послуг», 1965 осіб: особи з інвалідністю; діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування; малозабезпечені; пенсіонери; сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах; одинокі та одиноко-проживаючі; учасники ліквідації ЧАЕС; воїни-інтернаціоналісти, 500 домогосподарств, які можуть бути потенційними членами кооперативу.

Цього дня відбулася презентація проєкту та підписано меморандуми про співпрацю між Новопокровською ТГ, в обличчі селищного голови Муркович Людмили Іванівни та партнерами:

ГООГ «Світочі», виконавчий комітет Солонянської селищної ради, виконавчий комітет Святовасилівської сільської ради, відділ освіти виконавчого комітету Новопокровської селищної ради, Муркович Олександр Олександровч, СФГ «СОНЯЧНЕ», ФГ «АЛІНА М» , ФОП Матяж Віктор Леонідович , ФОП Мотуз Анатолій Іванович , ФОП Корнієнко Сергій Миколайович , ТОВ "СОФІЇВКА АГРО" , ФОП Панасенко Анатолій Іванович, ФОП Яковенко Наталія Миколаївна , СТОВ "КОЛОС", СФГ «ВІДРОДЖЕННЯ», СФГ «САТУРН» , Демідов Віталій Юрійович, СФГ «ОКОЛИЦЯ», КСГ «Дніпро», Медведецький Володимир Андрійович, Кондрацький Анатолій Денисович, Климик Олександр Миколайович.

В результаті співпраці вдасться задіяти 16,9 га земель комунальної власності та 5,1 га земель домогосподарств для вирощування сільськогосподарських культур, залучити 250 домогосподарств та 25 із 36 закладів комунальної власності, 50 школярів та 14 партнерів, закупити насіннєвий фонд (10083 кг насіння), засоби захисту рослин (50 л) та 1 трактор, 1 грунтофреза, 1 плуг, 1 прицеп для обробітку землі перед висадженням сільськогосподарських культур, закупити необхідне обладнання та витратні матеріали для переробки сільгосппродукції - сухожарочні шафи, 2 автоклави, 1 електросоковижималку, 2 кухонних комбайни, 1 подрібнювач для спецій, 2 вакууматори.

Реалізація проєкту дасть змогу в 2023 році зібрати 15 т. картоплі, 28 т. помідорів, 15 т. насіння соняшника, 7 т. кавунів, 2,4 т. огірків, 2,5 т. перцю, 11 т. буряку, 10,8 т. моркви, 10 т. цибулі, 0,5 т. часнику, 2 т. кабачків, 1,9 т. зелені, 0,6 т. квасолі.

Залучивши волонтерів зможемо забезпечити заготівлю, зберігання та переробку цих сільськогосподарських культур, а саме заготовити 15 тонн картоплі, 7 тонн кавуна, 3,7 тонн буряку, 3 тонни моркви, 2,7 тонн цибулі, 100 кг часнику, 300 кг квасолі, 500 кг борошна, 200 кг макаронних виробів, 20 кг масла, 50 л вершків. Переробити вирощуванні овочів (законсервувати), переробити насіння соняшника в олію, овочі в набори «Сухий борщ», «В’ялені помідори», м’ясо птиці (шляхом копчення), фрукти на сушку .

Все це дасть змогу надати допомогу продуктами харчування сім’ям із числа багатодітних, де проживають діти-сироти та діти-інваліди, особам з інвалідністю 1, 2 групи, іншим особам, які цього потребують, створити умови для додаткового забезпечення поставок продуктів харчування воїнам ЗСУ та які знаходяться на лікуванні у шпиталях, забезпечити поставку продуктів харчування воїнам ЗСУ та воїнам, які перебувають у шпиталі.

Виносимо величезну вдячність партнерам, які будуть допомагати в реалізації цього важливого, для всіх жителів, проєкту.

Також закликаємо небайдужих жителів громади долучитися до реалізації мети проєкту. Для цього потрібно звернутися до селищної ради з пропозицією щодо участі у проєкті "Сади для Перемоги"
Фото без опису


У Новопокровській громаді 17.03 учасники проєкту отримали сертифікати та підписали Меморандум про реалізацію проєкту «Сади для Перемоги»,
Конкурс організовано ініціативою «Сади Перемоги» від проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади і впроваджується компанією Alinea International, та Благодійним фондом «МХП-Громаді» у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України.
 Земля, полита кров’ю Героїв. 
Вистоїмо. Оновиться країна.
Проросте паросток Перемоги
Переможемо

Фото без опису

 

Реалізація проєкту «Продовольча безпека - стабільність і розвиток Новопокровської громади Дніпровського району Дніпропетровської області»

Реалізація проєкту «Продовольча безпека - стабільність і розвиток Новопокровської громади Дніпровського району Дніпропетровської області»

Реалізація проєкту «Продовольча безпека - стабільність і розвиток Новопокровської громади Дніпровського району Дніпропетровської області» Відповідно до плану реалізації проєкту, в березні, в рамках акції «Квіти Перемоги», на території Новопокровської громади було висаджено 400 троянд та 2500 інших квітів. Квітники були сформовані в смт Новопокровка та Іверському, Олександропільському, Багатському, Павлівському, Криничанському старостинських округах. До акції долучилися всі комунальні установи округів. Також протягом березня, в рамках акцій «Парки Перемоги», на території смт Новопокровка, с. Котлярівка та Олександропільського, Павлівського, Багатського, Іверського, Криничанського старостинських округів було висаджено 300 плодових дерев. У квітні нашими партнерами з ініціативи «Сади Перемоги» проєкту SURGe (Support to Ukraine’s Reforms for Governance), що фінансується Урядом Канади, впроваджується компанією  Alinea International та Благодійним фондом «МХП-Громаді» у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України, було надане насіння овочевих культур на суму 120 000 грн:  насіння перцю(9 000 насінин), буряка(150 000 насінин), моркви(550 000 насінин), огірків(7 000 насінин), кабачків (4000 насінин), цибулі (2 кг), помідорів (20 000 насінин), кавунів(25 000 насінин).  Насіння було передане старостам всіх старостинських округів, які в свою чергу передали їх партнерам проєкту – 260 домогосподарствам та 11 комунальним установам. Нашу ініціативу також підтримала  Всеукраїнська асоціація громад в межах проєкту «Згуртовані громади» за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Ними було надане насіння овочевої групи від міжнародних насіннєвих компаній BAYER. Enza Zaden, Lark Seeds, Nunhems, Hazera, Seminis, Rijk Zwaan та Syngenta для забезпечення насіннєвим матеріалом ВПО. Допомогу отримали 87 сімей. При співпраці з благодійною організацією «Благодійний фонд «Helping Hands» передали жителям громади для власних потреб посадковий матеріал: 1 т голландської цибулі та 5 т голландської картоплі. Отримали цибулю 433 родини, картоплю 702 родини, які також виявили бажання долучитися до реалізації проєкту та надлишки вирощених овочів віддати на допомогу ЗСУ та іншим особам, які цього потребуватимуть. На сьогодні більшість партнерів проєкту завершили висадження посадкового матеріалу. Також йде підготовка земельних ділянок партнерів, які будуть вирощувати кавуни та соняшник. #SURGeSupport #ГороднівійськаУкраїни #СадиДляПеремоги #СадиПеремоги #victorygardensua