Про затвердження Правил Благоустрою на території Новопокровської селищної територіальної громади
НОВОПОКРОВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ДНІПРОВСЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
СОРОК ДРУГА СЕСІЯ
РІШЕННЯ
«09» грудня 2024 р. с-ще Новопокровка №40-42/VIIІ
Про затвердження Правил Благоустрою
на території Новопокровської
селищної територіальної громади
Керуючись статтею 26, частиною 5 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтями 827 – 836 Цивільного кодексу України, враховуючи статтю 9, 35 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160-ІV, з метою належного утримання об’єктів благоустрою, створення сприятливих умов життєдіяльності людини, санітарного благополуччя для населення Новопокровської територіальної громади, селищна рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Правила Благоустрою на території Новопокровської селищної територіальної громади (далі – Правила ), що додаються.
- Оприлюднити на офіційному рішення на веб-сайті Новопокровської селищної територіальної громади, в новій редакції.
- Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань соціально-економічного розвитку, будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства, бюджету та фінансів.
Селищний голова Людмила МУРКОВИЧ
Додаток
Правила Благоустрою на території Новопокровської селищної
територіальної громади
1.Загальні положення
1.1. Ці правила благоустрою Новопокровської селищної територіальної громади обов’язкові для всіх громадян, організацій, установ та підприємств незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності. Головна мета дії даних Правил – створення сприятливих умов утримання та розвитку території сіл та селища Новопокровської ОТГ. Головними цінностями території сіл, згідно Правил, є функціональна зручність, безпека та екологічність відносно мешканців населених пунктів. Даними Правилами основним напрямком у створенні об’єктів благоустрою є використання натуральних природніх матеріалів, як то деревини, каменю, металу та скла, у відповідності до сучасних архітектурних та технологічних вимог. Кольорова гама об’єктів благоустрою має бути гармонійно до природніх кольорів, що притаманні території.
1.2.До об’єктів сільського благоустрою належать :
1.2.1. Вулично-дорожня мережа (земляне полотно і проїзна частина вулиць, доріг, тротуари, пішохідні доріжки, вуличні автомобільні стоянки, водостічні системи, малі мости, які не є окремими інвентарними об’єктами і знаходяться на балансі вулиці або дороги, технічні засоби організації дорожнього руху, у тому числі автоматизовані системи керування рухом).
1.2.2. Штучні споруди на вулично-дорожній мережі (мости).
1.2.3. Побутове та комунальне обладнання територій житлової забудови ( сміттєзбірники, майданчики для сушіння білизни, відпочинку населення, дитячих забав і спортивних ігор, проведення культурно-масових заходів та інші).
1.2.4. Зелені насадження :
-парки, сади загального користування;
-зелені насадження вздовж вулиць, доріг;
-зелені насадження на прибудинкових територіях;
-зелені насадження на територіях, що прилягають до приватних земельних ділянок;
1.2.5. Малі архітектурні форми (лави, урни, навіси на зупинках громадського транспорту, паркани, огорожі, кіоски, рекламні щити, альтанки, декоративні скульптури і композиції, пам’ятники, обладнання дитячих та спортивних майданчиків, вази для квітів, фонтани та декоративні басейни).
1.2.6. Вуличне освітлення та зовнішні електромережі (електротехнічне обладнання, у тому числі лінії електропередач напругою до 1000 В, апаратура диспетчерського зв’язку, автоматика і телемеханіка).
1.2.7. Гідротехнічні та протизсувні споруди (штучні та природні водойми, дамби, греблі, берегові укріплення, набережні та підпірні стінки, сходи, парапети, дренажі).
1.2.8. Споруди санітарного очищення та прибирання (зливні станції, полігони для твердих побутових відходів, сміттєперевантажувальні станції, громадські туалети).
1.2.9. Споруди найпростішого водопостачання (насосні станції біля водойм для поливальних цілей, пожежні водойми, шахтні та механічні колодязі, пункти заправки одою поливально-миючих машин).
1.3. Роботи з ремонту та утримання об’єктів сільського благоустрою поділяються на такі види: капітальний, середній та поточний ремонти і утримання.
1.4. До капітального ремонту об’єктів сільського благоустрою належать роботи, спрямовані на підвищення їх експлуатаційних характеристик, зокрема на підвищення технічних нормативів, збільшення міцності та несучої здатності конструктивних елементів, а також збільшення габаритів об’єктів і окремих їх частин в межах норм, які відповідають технічній категорії, встановленій для даного об’єкту сільського благоустрою. При відповідному обгрунтуванні допускається встановлювати технічні вимоги в завданні на проектування за погодженням з місцевими органами архітектури, Державтоінспекції та іншими зацікавленими організаціями.
1.5. Середньому ремонту підлягають тільки вулично-дорожня мережа та штучні споруди.
До середнього ремонту відносяться роботи, пов’язані з періодичним відновленням шару зносу дорожнього покриття, забезпеченням достатньої його жорсткості та рівності, поліпшенням експлуатаційних якостей елементів вулично-дорожньої мережі та штучних споруд. При необхідності середній ремонт може містити в собі ліквідацію усіх дрібних пошкоджень покриття проїзної частини вулично-дорожньої мережі та штучних споруд.
1.6. До поточного ремонту належать роботи для запобігання дрібними деформаціям та пошкодженням об’єктів сільського благоустрою та з негайної їх ліквідації.
1.7. Роботи з утримання об’єктів благоустрою полягають у регулярному проведенні заходів щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення нормальних умов функціонування та утримання їх у чистоті і порядку.
2. Поняття і терміни
2.1. Порушення правил благоустрою сіл та селища Новопокровської ОТГ.
2.1.2. Забруднення вулиць, доріг, інших територій загального користування та приватних неогороджених ділянок.
2.1.3. Складування на вулицях тари, будівельних матеріалів, тощо, в тому числі з метою продажу.
2.1.4. Виконання робіт з благоустрою села без обгрунтувань і затверджених проектів.
2.1.5. Наїзди на газони, тротуари, декоративні огорожі, тощо.
2.1.6. Незадовільне забезпечення технічної справності доріг, вулиць, тротуарів, пішохідних доріжок, мостів.
2.1.7. Незадовільне утримання парків, зелених зон та насаджень, в тому числі зелених насаджень на територіях, що прилягають до приватних господарств.
2.1.8.Відсутність огорожі та освітлення в нічний час на місці розриття небезпечної зони.
2.1.9. Розвішування оголошень рекламного чи будь-якого іншого характеру, афіш на фасадах будинків і споруд, парканах, деревах, стовпах тощо.
2.1.10.Відсутність урн для сміття біля закладів громадського використання (магазини, ресторани, автобусні зупинки тощо).
2.1.11. Незадовільний зовнішній вигляд та технічна несправність :
а) постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів, стовпів, лавок, урн, та контейнерів для сміття ;
б) кіосків, літніх торгівельних майданчиків, трансформаторних будок, транспортних зупинок ;
в) пам’ятників, скульптур, пам’ятних дошок.
2.1.12.Самовільне встановлення літніх майданчиків.
2.2. Влаштування смітників у невідведених для цього місцях, самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, грунту.
2.3.Забруднення вулиць та інших територій.
2.3.1.Несвоєчасне прибирання територій.
2.3.2. Забруднення внаслідок пошкодження об’єктів благоустрою.
2.3.3. Складання грунту, будівельних матеріалів поза межами будівельного майданчика.
2.3.4. Забруднення, викликане виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт в межах нормативних термінів.
2.3.5. Забруднення, викликане виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни.
2.3.6. Забруднення, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт.
2.3.7. Винос болота колесами автомобіля на благоустроєні території, вулиці, забруднення їх при вивезені сміття, сипучих матеріалів автотранспортом.
2.3.8. Несвоєчасне прибирання снігу із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг.
2.3.9. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів в необладнаних для цього місцях.
2.3.10. Витоки води, фекалій на впорядковані території.
2.4. Самовільне виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт
Ведення будівельних, ремонтно-будівельних робіт, встановлення огорож (тимчасових і постійних) без дозволу на організацію будівельного майданчика, на прокладання інженерних комунікацій.
2.5. Самовільне встановлення кіосків, літніх майданчиків.
2.6. Території, що прилягають до приватних земельних ділянок
Зелені зони та насадження між межею приватної земельної ділянки та дорогою, тротуаром шириною до 10 м.
3.Порядок виконання робіт на впорядкованих територіях
3.1. Загальні положення
3.1.1. Підставою для :
(а) виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт (крім аварійних) на упорядкованих територіях ;
(б) встановлення літніх майданчиків, кіосків на вулицях, парках - є дозвіл, який видається у встановленому чинним законодавством порядку.
3.1.2. Під час виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт громадяни, підприємства та організації повинні підтримувати чистоту на прилеглій території, створити безпечні умови руху транспорту та пішоходів, складати матеріали і конструкцій згідно з проектом організації будівництва, проектом виконання робіт та цих Правил.
3.1.3. Знесення зелених насаджень у межах охоронних зон підземних інженерних мереж, пов’язане з потребою ремонту цих мереж, проводиться власниками мереж за письмовим погодженням із селищним головою.
3.2.Планові роботи
3.2.1. Виконання будь яких планових будівельних, ремонтно-будівельних робіт на впорядкованих територіях допускається тільки на підставі :
- дозволу на виконання робіт;
- проектно-кошторисної документації, погодженої у встановленому порядку, проекту виконання робіт.
3.2.2. Заявки на виконання земляних робіт на впорядкованих територіях села приймаються не пізніше ніж за 15 днів до свят, масових гулянь, демонстрацій.
3.2.3. Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несе організація, яка виконувала ці роботи. Вона ж протягом 2-з років несе відповідальність за руйнування покриття внаслідок його низької якості та просідання грунту.
3.2.4. Виконавець робіт зобов’язаний :
3.2.4.1. Мати на об’єкті :
- письмовий дозвіл на виконання робіт;
- проектно-кошторисну документацію, узгоджену в установленому порядку;
- проект виконання робіт;
- графік виконання робіт, узгоджений з замовником.
3.2.4.2. Встановити на місці робіт інформаційні таблички з зазначенням організації, яка виконує роботи, номер телефону, прізвищем і посадовою виконавця робіт, терміном їх початку та закінчення.
3.2.4.3. Не пізніше ніж за добу до початку робіт викликати на місце представників зацікавлених організацій. В телефонограмі про збір представників вказати номер і дату видачі дозволу, посаду та прізвище виконавця.
3.2.4.4. Загородити зону робіт. Встановити технічні засоби регулювання вуличного руху. При проведенні робіт на проїзній частині дороги та тротуарах необхідно встановити стандартну загорожу, відповідні дорожні знаки знаки згідно РСТ України 1966-86.
3.2.4.5. Здійснювати шурфування підземних комунікацій на вимогу і в присутності представників їх власників.
3.2.4.6. Доставляти матеріали на місце робіт тільки після отримання дозволу на їх виконання.
3.3.Аварійно-відновлювані роботи на підземних інженерних мережах
33.1. Після отримання повідомлення про аварію власник мережі зобов’язаний вислати аварійну бригаду під керівництвом відповідальної особи і приступити до роботи, створивши безпечні умови для людей, руху транспорту і збереження розміщених поряд інженерних мереж.
3.3.2. Одночасно з відправленням аварійної бригади повідомити телефонограмою про характер і місце аварії організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації, Новопокровську селищну раду, комунальне підприємство «Новопокровське» та додатково: при аварії на проїзній частині – Державну автомобільну інспекцію (ДАІ) та лінійну шляхову експлуатаційну дільницю (ЛШЕД).
3.3.3. Організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації, при отриманні телефонограми зобов’язані негайно скерувати на місце аварії свого представника, котрий повинен вказати розміщення відповідних комунікацій і стежити за дотриманням встановленого порядку виконання робіт.
3.3.4. Нормативний термін виконання аварійно-відновлюваних робіт для комунікацій :
Водогін і каналізація – 3 доби ; електромережі – 5 діб ; газові мережі (визначення характеру та об’єму робіт )- 3 доби; сільські телефонні мережі – 3 доби.
У складних випадках, пов’язаних з необхідністю розширення обсягів та зони ремонтних робіт, продовження термінів узгоджується додатково із селищним головою в кожному окремому випадку. У разі порушення виконавцем термінів закінчення аварійних робіт стягується штраф згідно з розділом 5 цих Правил.
3.3.5. Власник мереж несе відповідальність за своєчасне і якісне відновлення благоустрою після виконання аварійних робіт на мережах. Він же протягом 2-х років несе відповідальність за руйнування покриття внаслідок його низької якості та просідання грунту.
3.3.6. Термін відновлення благоустрою після виконання робіт по ремонту інженерних мереж: в місцях руху громадського, пасажирського автотранспорту – протягом 1доби; в інших місцях – протягом 15 діб. Про завершення робіт власник мереж в одноденний термін повідомляє селищного голову та КП «Новопокровське».
3.3.7. Повідомлення телефонограмою селищного голову про аварію від «Київобленерго», обласного підприємства «Укртелеком», «Київоблгаз» фіксується в журналі і вважається як офіційний дозвіл на виконання аварійних робіт. Всі інші підприємства для отримання дозволу на аварійно-відновлювальні роботи подають селищному голові письмову заяву і схему виконання робіт.
3.4.Створення умов для безпечного та безперервного руху транспорту і пішоходів
3.4.1. Під час виконання планових та аварійно-відновлювальних робіт на проїзній частині дороги, тротуарах, газонах виконавці їх повинні загородити місце роботи та встановити тимчасові дорожні знаки відповідно до вимог РСТ УРСР 1966086.
3.4.2. Порядок і терміни виконання робіт в межах тротуарів та проїзної частини, які не потребують перекриття руху транспорту, визначається ДАІ та селищним головою.
3.4.3. Виконавець робіт зобов’язаний дотримуватись передбаченого проектом порядку та термінів їх виконання і створити умови для безпечного руху транспорту та пішоходів згідно з «Правилами дорожнього руху».
3.4.4. Організація руху транспорту під час робіт на проїзній частині вулиці з її закриттям (частково або повністю) визначається ДАІ та власником доріг і затверджується селищним головою.
3.4.5. Для руху пішоходів з обох сторін вулиці, як правило, повинна залишатися смуга тротуару не менше 1м, в особливих випадках одна сторона тротуару можу бути зайнята повністю, але з обов’язковим збереженням руху пішоходів по всій ширині протилежного тротуару.
3.4.6. В зимовий період пішохідні містки через траншеї повинні очищатися від снігу та льоду і посипатися піском організацією, яка виконує роботи.
3.5.Земляні робот (планові та аварійно-відновлювальні)
3.5.1.Розробка грунту в котлованах і траншеях при перегині ними підземних комунікацій дозволяється тільки після встановлення ручним шурфуванням фактичного місця розміщення цих комунікацій.
3.5.2. Земляні роботи поблизу існуючих комунікацій і при їх перетині виконуються у відповідності з вимогами БНіП – 3.02.01-87.
3.5.3. Під час проведення земляних робіт необхідно забезпечити входи в приміщення, для чого виконавець робіт зобов’язаний встановити перехідні пішохідні містки з поруччями.
3.5.4. У випадку виявлення підземних комунікацій, не вказаних у проекті, виконавець робіт зобов’язаний повідомити про це відповідні експлуатаційні організації та селищного голову.
3.5.5. У разі пошкодження будь-якої споруди під час виконання робіт виконавець зобов’язаний повідомити про це власника комунікації. Виконання робіт безпосередньо біля місця пошкодження повинно бути зупинене до прибуття представників організації, яка експлуатує ці споруди. Ліквідація пошкоджень провадиться власниками споруд. Організації, які пошкодили споруди, виконують земляні та інші підсобні роботи за вказівкою власників пошкоджених споруд і сплачують їм вартість ремонтних робіт. Пошкодження інженерних мереж в зоні проведення будівельних робіт не з вини будівельних організацій повинні ліквідовуватись силами і за рахунок власників мереж в терміни, необхідні для виконання будівельних.
3.5.6. У випадку необхідності реконструкції підземних мереж, не передбачених в проекті, роботи можуть виконуватися тільки після погодження проекту.
3.5.7.Забороняється засипати землею та іншими сипучими матеріалами та сміттям кришки люків, зелені насадження, а також складати матеріали на газонах, трасах підземних інженерних мереж і під’їздах до наземних споруд.
3.5.8. У випадку необхідності тимчасового складання грунту в місцях розташування колодязів, їх необхідно відгородити з забезпеченням підходів до них.
3.5.9. У випадку необхідності збереження руху транспорту через розриту траншею на проїзній частині, виконавець робіт зобов’язаний організувати проїзд через тимчасовий місток згідно з проектом Відповідальність за будівництво несе виконавець.
3.5.10.Грунт, вийнятий із котлованів, траншей на проїзній частині і тротуарах, підлягає негайному вивезенню.
3.6.Підготовка об’єктів до відновлення благоустрою
3.6.1. Засипання траншей (котлованів) після будівництва, реконструкції або ремонту підземних мереж та споруд може здійснюватися тільки після складання акту, підписаного представниками технагляду замовника та організації, яка буде утримувати ці підземні мережі та споруди.
3.6.2. Засипання траншей та котлованів на проїзній частині і тротуарах необхідно піском з відповідним ущільненням під технічним контролем експлуатуючих організацій.
3.6.3.Засипати траншеях та котловани на проїзній частині і тротуарах необхідно піском з відповідним ущільненням під технічним контролем експлуатуючих організацій.
3.6.4. Якщо засипання траншей здійснюється непридатними для цієї мети грунтом або без необхідного його ущільнення, то представники виконавчого комітету селищної ради та організації, яка проводить відновлення покриття, складають акт, на підставі якого будівельна організація зобов’язана негайно виправити вказані недоліки.
3.6.5. Після закінчення будівництва, реконструкції або ремонту підземних інженерних мереж а споруд виконавець зобов’язаний :
а) до відновлення дорожнього покриття або зелених насаджень прибрати залишки грунту та сміття ;
б) викликати представника організації, на яку покладені обов’язки експлуатації покрить, для складання акту скритих робіт.
3.7.Контроль за термінами виконання робіт
3.7.1. Контроль за дотриманням термінів виконання робіт, передбачених в п.3.2-3.3 цих Правил, здійснює виконком селищної ради.
3.7.2. Накладення штрафів за недотримання термінів виконання робіт провадиться згідно з пунктом 5 цих Правил з часу закінчення термінів передбачених у дозволі.
3.8. Розміщення об’єктів побутово-торговельного призначення на вулицях сіл та селища Новопокровської ОТГ
3.8.1. Дозвіл на розміщення тимчасового об’єкту побутово-торговельного призначення на території, орендованій або закріпленій для прибирання і утримання за організацією, підприємства, може бути виданий тільки за згодою цієї організації, підприємства.
3.8.2. Для розміщення споруд побутово-торгівельного призначення не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень. В обгрунтованих випадках дозволяється ліквідовується пошкоджені, аварійні та малоцінні зелені насадження (дерева, кущі) з обов’язковим відшкодуванням їх вартості для відновлення їх кількості (площі зелених насаджень) згідно з проектом погодженим у встановленому порядку.
3.8.3. Вимоги до інформації про побутово-торгівельну споруду, пересувний елемент вуличної торгівлі регламентується пунктом 10 «Порядку заняття торгівельною діяльністю правил торгівельного обслуговування населення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95р. №108.
3.8.4. Споруди побутово-торгівельного призначення після закінчення терміну дії дозволу повинні бути демонтовані або перереєстровані не пізніше наступного дня за кінцем терміну дії дозволу, після цього вони вважаються самовільно встановленими.
3.8.5. Самовільно-встановлені споруди побутово-торгівельного призначення, в тому числі і об’єкти, дозволи на встановлення яких скасовані, після застосування до їх власників штрафних санкцій підлягають негайному примусовому демонтажу.
3.8.6.Примусовий демонтаж самовільно встановлених побутово-торгівельних споруд і споруд, дозволи на встановлення яких скасовані, здійснюють КП «Новопокровське» за письмовим розпорядженнями селищного голови. Видатки на демонтаж та зберігання демонтованих об’єктів відшкодовують їх власники.
Доходи від зберігання демонтованих об’єктів використовуються КП «Новопокровське» на розвиток власної виробничої бази на благоустрій села. Повернення власникам демонтованих об’єктів провадиться КП «Новопокровське» після оплати власниками вартості їх демонтажу, доставки та зберігання. Після закінчення місячного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів провадиться КП «Новопокровське» після оплати власниками вартості їх демонтажу, доставки та зберігання. Після закінчення місячного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів, власники яких не зголосилися за їх поверненням або не сплатили вартості демонтажу, доставки та зберігання, подальше їх застосування визначається керівником КП «Новопокровське» згідно з чинним законодавством.
3.9. Забороняється :
3.9.1. Самовільно прокладати або ремонтувати інженерні комунікації (підземні і наземні).
3.9.2. Розвішувати та знімати дорожні знаки без погодження з ДАІ, власником доріг.
3.9.3. Самовільно встановлювати тимчасові і постійні огорожі і відгородження.
3.9.4. Самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу (ліцензії).
3.9.5. Виконувати планові та аварійно-відновлювальні роботи без огородження місяця роботи відповідно до вимог РСТ УРСР 1966-86.
4.Утримання об’єктів сільського благоустрою
4.1.Номенклатура робіт з утримання об’єктів сільського благоустрою. Вулично-дорожня мережа.
4.1.1.Систематичне очищення покриттів від пилу, сміття, грунтових та інших наносів шляхом підмітання.
4.1.2. Планування узбіч, укосів насипів та виїмок доріг без підписання і грунту з прибиранням невеликих зсувів та обвалів.
4.1.3. Регулярний покос (норматив висоти покриття – не вище 15 см), видалення буряну на ухилах насипів виямках дороги, а також засівання їх газонною травою.
4.1.4. Коткування грунтових доріг.
4.1.5.Догляд за слабкими ділянками вулиць (доріг) шляхом тимчасових загорож і регулювання руху.
4.1.6.Своєчасне очищення покриттів від снігу, снігово-льодового накату; навантаження та вивезення снігу і снігово-льодового сколювання на снігозвалища.
4.1.7.Оброблення покриттів протиожеледними матеріалами для ліквідації на них слизькості взимку.
4.1.8. Укладання і зняття утеплень з колодязів водостічної мережі.
4.1.9. Пропарювання водостічних труб для ліквідації льодяних пробок.
4.1.10. Очищення і миття дорожніх знаків, транспортних і пішохідних огорож та інших елементів дорожнього обладнання.
4.1.11. Нанесення та відновлення дорожньої розмітки.
4.1.12. Технічна паспортизація та інвентаризація об’єктів.
Зелені насадження та зелені зони.
4.1.13. Догляд за деревами і кущами: підживлення, поливання, обрізання крон дерев і кущів, вирізування сухих суків і віток, знешкодження омели, обробка отрутохімікатами, утеплення кореневої системи, штикування грунтув ямах, розкриття і розв’язування кущів неморозостійких порід, стрижка живої огорожі.
Малі архітектурні форми.
4.1.14. Миття, протирання і очищення пам’ятників. Вуличне освітлення та зовнішні електромережі.
4.1.15. Нагляд за справністю електромереж, устаткування споруд.
4.1.16. Заміна електроламп, миття та протирання світильників.
4.1.18. Проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів.
4.1.19. Технічний нагляд за функціонуванням об’єктів сільського благоустрою
4.2.Утримання і прибирання сільських територій
4.2.1. Утримання і прибирання вулиць, мостів, тротуарів, садів, парків, дворів, та територій, які прилягають до будівель, здійснюються їх власниками, користувачами та орендарями у порядку, який встановлений цим розділом Правил.
4.2.2. Юридичні особи (організації, підприємства) та громадяни, вказані в п.4.2.1. цих Правил, зобовязані прибирати прилеглі території по всій фасадній ширині власної або орендованої ділянки. Максимальна відстань від фасадного паркану чи межі ділянки, що закріплюється для прибирання становить 10 м. Власники та орендарі земельних ділянок та приватних домогосподарств несуть відповідальність за стан зелених насаджень, наявність сміття, тощо.
4.2.3. Території, дороги, штучні споруди, зупинки громадського транспорту закріплюються розпорядженнями селищного голови для утримання та прибирання за КП «Новопокровське», підприємствами, установами, житлово-комунальними організаціями і громадянами. Утримання і прибирання закріплених територій здійснюється силами і за кошти цих організацій (громадян).
4.2.4. Прибирання територій прилеглих до закладів торгівлі та громадського харчування, здійснюють власники або орендарі цих закладів. Прибирання територій прилеглих до кіосків, літніх майданчиків, пересувних елементів вуличної торгівлі в радіусі 10 метрів здійснюють власники об’єктів вуличної торгівлі. Підтримання чистоти на прилеглих територіях до вказаних об’єктів провадиться протягом всього робочого часу і після закінчення роботи.
4.2.5. Урни для сміття встановлюють підприємства, організації і громадяни на закріплених за ними територіях із розрахунку :
Вулиці, парки – одна урна на 800 кв.м. площі, відстань між урнами не менше 50 метрів.
Зупинки громадського транспорту – не менше однієї урни на зупинці.
Заклади торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, та установи і організації – по одній урні біля кожного входу і виходу.
Обєкти вуличної торгівлі – одна урна біля обєкту.
Урни повинні очищатись їх власниками в міру їх заповнення.
4.2.6.Зібране сміття вивозиться виключо на спеціально відведені звалища. Протягом дня повинен здійснюватися збір сміття, паперу та інших відходів.
4.2.7. Для прибирання снігу власники підземних інженерних мереж зобовязані до зимового періоду відремонтувати колодязі, люки котрих повинні бути на одному рівні з проїзною частиною вулиці.
4.2.8. В період ожеледиці посипання піском тротуарів, пішохідних доріжок, проїзної частини вулиць в зоні автобусних зупинок і самих посадочних майданчиків, мостів, підйомів і спусків та інших небезпечних місць здійснюється систематично на весь період ож6ледиці.
4.2.9. Прибирання всіх територій в період снігопадів повинно провадитись цілодобово.
4.2.10. Вивезення снігу і зрубів льоду дозволяється на спеціально відведені КП «Новопокровське» на добровільних засадах укладає договори з мешканцями села.
4.3. Порядок утримання малих архітектурних форм
4.3.1.Адміністрація підприємств, організацій, власники домоволодінь зобовязані своєчасно проводити огляди зовнішнього вигляду, технічного стану малих архітектурних форм, парканів і проводити необхідний ремонт, фарбування і миття. Фарбування всіх малих архітектурних форм (крім скульптур і памятників) повинно провадитись щорічно в міру потреби і закінчувались не пізніше 15 жовтня. Фарбування слід провадити атмосферостійкими фарбами.
4.3.2. Будівництво і встановлення огорож, парканів, газонних огорож кіосків допускається після погодження проектів у встановленому порядку.
4.4.Забороняється :
4.4.1. Кидати будь-яке сміття, недопалки, папір на проїзду частину вулиць, тротуари, майданчики й інші обєкти благоустрою.
4.4.2. Посипати сіллю тротуари, скидати сміття, болото, нечистоти, зруби льоду і забруднений сніг в річки, ставки, газони, під дерева і кущі, на проїзну частину вулиць, тротуарів.
4.4.3. Скидати будь-яке сміття, нечистоти, землю, будівельні та інші відходи на вулицях, вздовж доріг, в охоронній зоні річок, на вільних територіях і у всіх інших не відведених для цього місцях.
4.4.4. Мити автомашини, мотоцикли в охоронній зоні річок, біля водозбірних кранів, в парках, на прибуткових територіях, на проїзній частині дорожніх обєктів, узбіччі та тротуарах. Зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття.
4.4.5. Залишати на вулицях невивезене сміття, нечистоти, болото, зруби льоду і сніг, будівельні та інші відходи.
4.4.6. Складати на вулицях, мостах та інших невідведених місцях будівельні матеріали, інші предмети.
4.4.7. Залишати на вулицях і інших сільських територіях тару, пересувні коляски й інше пересувне устаткування, яке можливо прибрати після закінчення торгівлі.
4.4.8. Розклеювати афіші і оголошення на парканах, фасадах, будівель, тощо, прикріплювати реклами і шити до решіток огорож.
4.4.9. Забруднювати вулиці та інші території сіл при перевезенні автотранспортом сміття, сипких та інших матеріалів і внаслідок заїзду автомобіля з відкритого грунту на проїзну частину.
5.1. Відповідно до пункту 44 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" за порушення "Правил благоустрою і утримання території Новопокровської територіальної громади" накладаються штрафи, передбачені статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:
5.1.1. Самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, землі у невідведених для цього місцях.
Примітка до пункту 5.1.1. Штрафи накладаються на посадових осіб організацій, та громадян, що допустили порушення, а в разі неможливості їх виявлення - на посадових осіб організацій, за якими закріплені ці території, після закінчення терміну припису про усунення виявлених порушень.
5.1.2. Несвоєчасне прибирання території, в тому числі прилеглої та закріпленої розпорядженням селищного голови або виконавчого комітету селищної ради (в т.ч. територій, що прилягають до приватних земельних ділянок, зокрема зелених насаджень та зелених зон в частині нормативу вказаного в п.4.1.16).
5.1.3. Забруднення впорядкованих територій при перевезенні сміття сипучих матеріалів автотранспортом та внаслідок виносу болота за колесами автомобілів.
5.1.4. 3асмічення місць загального користування недопалками, паперами, недогризками, лушпинням, тощо.
5.1.5. Несвоєчасне прибирання снігу із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, несвоєчасне посипання їх піском, скидання снігу на проїзну частину вулиць.
5.1.6. Посипання тротуарів хімічними речовинами.
5.1.7. Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїзній частині вулиць, тротуарах та в необладнаних для цього місцях.
5.1.8. Складання ґрунту, будівельних матеріалів поза межами будівельного майданчика без дозволу.
5.1.9. Складання тари, конструкцій, виробів на вулицях, зелених зонах, прибудинкових територіях тощо, без дозволу.
5.1.10. Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів.
5.1.11. Наїзди на зелені насадження, тротуари.
5.1.12. 3абруднення території, вулиці, тощо, викликане виконанням будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані в дозволі.
5.1.13. Відсутність освітлення розкопаного місця.
5.1.14. Відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікацій.
5.1.15. Неякісне відновлення благоустрою об'єкта після виконання планових та аварійних робіт.
5.1.16. Відсутність урн для сміття на об'єктах вказаних в п. 4.2.6 цих "Правил".
5.1.17. 3абруднення території внаслідок пошкодження об'єктів благоустрою.
5.1.18. 3абруднення території, вулиць, тощо, викликане самовільним виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт (без отримання дозволу селищної ради).
5.1.19. Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійних і тимчасових огорож, дорожніх знаків, кіосків та несвоєчасна їх перереєстрація.
5.1.20. Незадовільне забезпечення технічної справності:
а) доріг, вулиць, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, пішохідних доріжок;
б) колодязів водопровідних, каналізаційних, зв'язку і їм подібних.
5.1.21. Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій.
5.1.22. Незадовільний зовнішній вигляд та технічна справність, не відповідність їх до затверджених паспортів, проектів, вимог:
а) постійних і тимчасових огорож, парканів, ліхтарів вуличного освітлення, домових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття;
б) кіосків, літніх торгівельних майданчиків, телефонних і електричних шаф, навісів зупинок транспорту;
в) пам'ятників, пам'ятних дошок.
5.1.23. Посадка зелених насаджень, самовільне влаштування городів без погодження з власником чи користувачем земельної ділянки.
5.1.24. Спалювання на території села будь-яких промислових та побутових відходів.
5.2. Відповідальність за порушення Правил, скоєних неповнолітніми визначається згідно із ст.13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
5.3. Протокол, що підтверджує факт порушення Правил, мають право складати та пред’являти порушникам в межах своєї компетенції:
- працівники КП «Новопокровське»;
- посадові особи виконавчого комітету селищної ради.
5.4 Розмір штрафу за порушення Правил становить, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- для громадян: від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- для посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності: від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5.5. Накладання штрафів на посадових осіб та громадян провадиться адмінкомісією
при селищній раді за протоколами, складеними посадовими особами, переліченими в п.5.3.
5.6. Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами. Примусове виконання постанов адмінкомісії провадиться згідно з положеннями Розділу 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
5.7. Кошти, отримані від накладених штрафів за постановами адмінкомісій скеровуються до бюджету Новопокровської селищної ради.
5.8. Контроль виконання постанов адмінкомісій здійснює відповідальний секретар адмінкомісії.