Новопокровська територіальна громада
Дніпропетровська область, Дніпровський район

Правила безпеки при поводженні з ґаджетами (з санітарної точки зору)

Дата: 13.08.2024 08:46
Кількість переглядів: 133

Дніпровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області роз’яснює

 Фото без опису

«Правила безпеки при поводженні з ґаджетами

санітарної точки зору)» 

Розвиток і безпека наших дітейпріоритетні завдання для батьків. Кожен з нас прагне використати всі можливості для того, щоб діти виросли здоровими, освіченими й гармонійно розвиненими особистостями. Інтернет може стати в цьому одним з головних помічників, навіть у світі 31 серпня визначено як День блогера. 

         Ґаджетзазвичай цікава технічна новинка у вигляді невеликого електронного пристрою, призначена для полегшення і удосконалення життя людини, яка поєднує в собі високі технології і цілком реальне застосування. Комп’ютерні та інтернет-технологіїтака ж частина життя сучасної людини, як холодильник, метро, літак тощо. Їх призначення – допомагати працювати і відпочивати з комфортом. Складно назвати сферу життя, в якій не використовуються цифрові пристрої – ноутбуки, планшети, смартфони та інші девайси.             

       Комп’ютер у будинкуце вже не розкіш, а необхідна річ. І сучасна людина повинна вміти ним користуватися. Сьогодні ґаджетом можна вважати будь-який цифровий прилад, досить невеликий, щоб одягти на руку, покласти до кишені або під’єднати до КПК або смартфона. Ми користуємося ними  постійно, практично не випускаючи з рук ( причому в самих різних місцях), тому вони можуть бути одним із факторів передачі бактерій і  вірусівзбудників самих різних інфекцій. І якщо руки ми сприймаємо як фактор передачі інфекції та регулярно їх миємо, то телефони, навушники, планшети, смарт-годинникині. Крім того, багато хто боїться пошкодити складні прилади при митті та дезінфекції.

     Тим часом, телефон ми постійно підносимо до лиця, на нього потрапляють слиз і краплі слини, що виділяються при розмові. Одним словом, саме на поверхні телефону створюються найсприятливіші умови для контамінації мікробами та вірусами і їх виживання.

    Мобільний телефон може бути одним з найбільш забруднених об’єктів нашого оточення. Результати наукових досліджень доводять, що на поверхні гаджетів до 7-8 разів більше бактерій та  вірусів, ніж на сидінні унітазу.

      Технічний прогрес звільнив людей від багатьох фізичних навантажень. Актуальною проблемою людства стали гіподинамія та її наслідки для здоров’я (надмірна вага, серцево-судинні захворювання, слабкість м’язової системи). Недолік руху особливо небезпечний для молодого організму. Від тривалого сидіння на одному місцісаме цим загрожує захоплення ґаджетами) порушується циркуляція крові в ногах, внутрішніх органах, включаючи головний мозок. Це погано позначається на розумових процесах, пам’яті, концентрації уваги. Погіршується зір (синдром сухого ока), короткозорість. В результаті проникнення Інтернету в повсякденне життя людини з’явилися й хвороби, про які ще донедавна ніхто й гадки не мавце комп’ютерна, Інтернет- і ґаджет-залежності.

       Для того, щоб зробити мобільний інтернет не тільки корисним, але й безпечним, фахівці Дніпровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровськфій області підготували актуальні поради й рекомендації для всіх батьків.          

Як уникнути інфекції при користуванні гаджетами?

Перше: суворо дотримуватися вимог до гігієни рук – після відвідування громадських місць і туалету завжди ретельно мити руки. Дуже корисно мати при собі антисептик на основі спирту (не менш ніж 60-70%) – так завжди можна підтримувати чистоту рук, навіть при відсутності можливості їх вимити.

Друге: регулярно обробляти сам телефон, навушники, планшети, смарт-годинники антисептичними засобами. Якщо є чохол, то його при обробці потрібно знімати і обробляти окремо.

       Для дезінфекції слід використовувати засоби, призначені для обробки поверхонь, враховуючи рекомендації виробників гаджетів: можливість їх миття і сумісність з дезінфікуючими засобами. За рідкісними винятками, обробку гаджетів доцільно проводити спиртовмісних засобами – вони мають виражену антимікробну дію, крім того, швидко висихають та знежирюють поверхні.

      Окрім цього, деякі популярні бренди-виробники смартфонів пропонують споживачам користуватись ультрафіолетовими боксами- санітайзерами. Такі очищувачі здатні вбити збудників інфекційних хвороб всього за шість хвилин.

     Слід пам’ятати що телефони необхідно обробляти після кожного відвідування публічних місць, громадського транспорту тощо. І обов’язкововдома, ввечері, після закінчення робочого дня.

              При роботі з цифровими пристроями, вкрай необхідно дотримуватись правил безпеки, а саме:

  • комп’ютер потрібно розташувати в кутку чи задньою стінкою до стіни;

  • обмежувати час роботи з  ґаджетами – до 30 хвилин, після чого треба змінити вид діяльності;

  • у приміщенні, де працює комп’ютер, необхідно щоденне вологе прибирання;

  • до і після роботи на комп’ютері слід протирати екран спеціальними антибактеріальними серветками;

  • не забувати частіше провітрювати кімнату;

  • частіше гуляти з друзями, надавати пріоритет реальному спілкуванню;

  • не користуватися комп’ютером чи ґаджетами під час прийому їжі;

  • ставитись до ґаджету, як до технічного пристрою, за допомогою якого можливо отримати знання і навички, а не як до засобу отримання емоцій.

      

       Безсумнівно, смартфони, телефони, комп’ютерице благо для людства. Вони допомагають нам в роботі та навчанні, роблять доступними різну інформацію і розваги. Але у той же час вони можуть стати небезпечними. Виходом з цієї ситуації є лише розумний підхід до використання гаджетів.

       Зробіть мобільний інтернет новим засобом сімейного спілкування. Придумайте цікаве для Вас і Вашої дитини хобі, наприклад — шукайте в інтернеті веселі картинки, на якусь тему, абостворіть спільний он-лайн фотоальбом, а фотознімки для нього робіть мобільним телефоном. Під час спільного відвідування мобільного інтернету Ви ненав’язливо можете розповідати дитині про культуру поводження в мережі, звертати увагу на сховані погрози, аналізувати реакцію дитини на негативну інформацію й т. д.

        І не забувайте, що крім віртуального світу є справжній – з веселими друзями, чудовими пейзажами і захоплюючими подорожами! Нехай ґаджети будуть корисною частиною вашого світу, а не його заміною!

        Шановні батьки! Слідкуйте  за тим, що Ваші діти замовляють через мережу інтернет! Бережіть себе, будьте здорові!

 

Дніпровське районне управління

Головного управління

Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь