Дніпровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області повідомляє

«Обережно-кліщі»

У природі сезонна активність кліщів спостерігається з березня по листопад, має два виражених  піки активності: у квітні – травні та у серпні -вересні.. Зокрема хвороби Лайма. В Україні почастішали випадки зараження хворобою Лайма, переносниками якої є іксодові кліщі. Небезпечне захворювання можна підхопити під час другого сезонного періоду активізації іксодових кліщів (із серпня по жовтень).

Хворобою Лайма чи кліщовим бореліозом називають захворювання, яке проявляється не тільки плямою (еритемою), а й здатне призвести до тяжких наслідків з боку серцево-судинної та нервової системи.

Що робити, якщо виявили кліща

За інформацією Міністерства охорони здоров'я, кліщі, окрім хвороби Лайма, переносять також кліщовий енцефаліт.

У разі виявлення кліща - алгоритм дій наступний:

• передусім потрібно кліща видалити – самостійно або в медустанові;

• після цього треба обробити місце укусу хлоргексидином, водою з милом або спиртом;

• звернутись до сімейного лікаря;

• лікар має призначити курс прийому антибіотика;

• у разі погіршення самопочуття - може знадобитися повторний курс терапії.

Як вберегтися від укусу кліща?

• Правильний одяг - перша лінія захисту. Найбільш безпечне — світле вбрання, яке максимально закриває тіло: верх на довгий рукав, штани можна заправити в шкарпетки, взуття закрите, на голові - кепка.

• Використовуйте спеціальні засоби — репеленти (акарициди). Вони бувають у формі спрею або мазі. Для дітей є спеціальні гіпоалергенні варіанти.

• Уникайте високої трави.Тримайтеся ближче до центру стежки під час прогулянки лісом чи парком.

.     Повернувшись додому після перебування на природі, обов'язково ретельно огляньте себе. Особливу увагу приділіть наступним ділянкам:

• лінія шкарпеток;

• підколінні впадини;

• нижня та верхня лінія білизни;

• комір сорочки,

• волосяний покрив на голові;

• шкіра голови;

• вуха.

Бережіть себе і своїх рідних Дніпровське районне управління

Головного управління