Фото без опису

Дніпропетровськгаз: обстеження димових та вентиляційних каналів - гарантія безпеки споживачів

Димові та вентиляційні канали (ДВК) слугують для виведення шкідливих продуктів горіння з приміщення назовні. Нині на Дніпропетровщині понад 4,5 тис. багатоповерхівок, де створені ОСББ, із них лише у 28% перевірені ДВК. Інші балансоутримувачі, голови ОСББ чи їх власники, не надали АТ «Дніпропетровськгаз» акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів. Таке нехтування безпекою може призводити до виникнення надзвичайних ситуацій. 

При несправних ДВК шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. Окрім того, при вологій та вітряній погоді, тяга в ДВК суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися зворотна тяга. І тоді можливе отруєння чадним газом.

Чадний газ – один із найбільш токсичних компонентів продуктів горіння, що не має кольору, запаху та легко змішується з повітрям. Він утворюється при неповному згорянні газу за нестачі кисню. А визначити його наявність та концентрацію в помешканні без спеціальних приладів неможливо.

АТ «Дніпропетровськгаз» нагадує, що відповідно до Правил безпеки систем газопостачання: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках - на власників (орендарів). Саме вони відповідають за справність димоходів та вентиляційних каналів, залучають фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання робіт).

Не нехтуйте своєю безпекою!