Фото без опису

Інноваційні технології у дії: як АТ «Дніпропетровськгаз» застосовує програмний комплекс RGC АДС

Регіональна газова компанія (РГК), під брендом якої працює АТ «Дніпропетровськгаз», продовжує розвиток власних програмних продуктів, які дозволяють не лише постійно «відстежувати пульс» газових мереж, але й якісно планувати розвиток та модернізацію, аби наші клієнти отримували найвищий рівень сервісу. Однією з таких програм є RGC АДС, яка допомагає диспетчерам нашого підприємства оперативно обробляти аварійні заявки від споживачів та передавати їх на виконання аварійної бригади. Детальніше як працює програмний комплекс та навіщо він потрібен розповість старший диспетчер центрального диспетчерського управління АТ «Дніпропетровськгаз» Марина Назаренко.

- Що таке RGC АДС та з чого він складається?

- RGC АДС – це програма, яка розроблена для автоматизації роботи аварійно-диспетчерської служби. Вона впроваджена в АТ «Дніпропетровськгаз» і ми активно нею користуємося з липня 2017 року. Програмний комплекс складається з декількох блоків, а саме: блок аварійних заявок, блок ремонтних заявок та блок звітів. 

- Хто працює над наповненням програмного комплексу?

- У першу чергу, над наповненням програмного комплексу працюють диспетчери АДС Дніпропетровськгазу 24/7, які приймають виклики та вносять усю інформацію у базу. Нині у нас працює 26 фахівців по області. Завдяки програмному комплексу можливо відстежити весь «життєвий цикл» аварійної заявки, починаючи від звернення споживача і до виконання робіт експлуатаційними службами АТ «Дніпропетровськгаз». Адже залучені до роботи у програмному комплексі не лише працівники аварійно-диспетчерської служби, а також інші підрозділи компанії: групи ГРП/ШРП, КПО, ЕХЗ, ГЕМ та інші.

- Як впровадження RGC АДС вплинуло на роботу диспетчерів?

-Після появи у нас саме цього програмного комплексу ми відійшли від паперових журналів реєстрації аварійних заявок, що значно скоротило час диспетчерів АДС підприємства на оформлення заявок. Якщо потрібно виконати ремонтні роботи на газопроводах, після локалізації аварійної ситуації, диспетчер більше не витрачає час на відвідування підрозділів, до яких необхідно передати заявку, а достатньо натиснути одну кнопку і заявка вже відображається на моніторі комп’ютера відповідної служби.

- Чим ще корисний RGC АДС, які додаткові опції має?

- Великою перевагою є те, що звіти про роботу АДС та інших підрозділів тепер формуються менше, ніж за хвилину. До того ж, програма RGC АДС надає можливість керівництву АТ «Дніпропетровськгаз» оперативно отримувати інформацію про аварії, завдяки можливості смс-інформування.

- Чи вдосконалюється даний програмний комплекс?

-Програма постійно оновлюється, і зараз РГК активно працює над розробкою мобільної версії. Її впровадження у нашу роботу дасть можливість майстрам АДС оперативно заповнювати аварійні заявки прямо на місці аварії. А також наші бригади зможуть отримувати нові заявки без повернення до відділення, і відразу виїжджати на наступний виклик.

АТ «Дніпропетровськгаз» активно тримає курс на глобальну діджиталізацію робочих процесів для підвищення якості роботи та стрімкого розвитку газорозподільної галузі Дніпропетровщини та України. 

Працюємо заради майбутнього!