Заява АТ «Дніпропетровськгаз»
 

НАК «Нафтогаз України» проігнорував постанову КМУ №222 від 06.03.2022 р. зі змінами та доповненнями, позбавивши оператора газорозподільної мережі АТ «Дніпропетровськгаз» можливості отримувати технологічний газ за регульованою державою ціною. В умовах воєнного стану це ще більше підвищує ризики, які несе компанія, що пов’язані з бойовими діями та руйнуваннями газорозподільної інфраструктури на території області. Це ставить під загрозу безпечність та безперебійність постачання газу споживачам.
 

«Нафтогаз» висунув умови, які неможливо було виконати оператору ГРМ, який працює в зоні бойових дій. Зокрема, умову відсутності заборгованості Покупця перед ТОВ «ГПК «Нафтогаз України» у період з 01 березня 2022 року по 30 квітня 2022 року. Адже саме в цей період загарбники впритул підійшли до меж Дніпропетровської області та почали обстріли міст.

Зі свого боку, «Дніпропетровськгаз» зробив все, що вимагалося положеннями постанови Кабміну. Зокрема, підписав та надіслав ГК «Нафтогаз України» договір на купівлю-продаж природного газу за типовою формою, яка була розроблена останнім та заяву на приєднання до балансуючої групи. Також «Дніпропетровськгаз» підписав договір на договірне списання коштів з поточних рахунків.
 

Проте, вимоги «Нафтогазу» у цій ситуації не співмірні з умовами воєнного часу. Споживачі не в змозі вчасно та в повному обсязі сплачувати за надані послуги. Наприклад, з початку введення в державі воєнного стану заборгованість споживачів за розподіл природного газу збільшилась на 257,9 млн грн. Наприклад, борг АТ «Дніпроазот» станом на початок липня сягає 470 млн грн. При тому, що борг АТ «Дніпропетровськгаз» перед АТ «ГПК «Нафтогаз України» становить лише 107 млн грн.
 

Ми з розумінням ставимося до ситуації, у якій опинилися наші споживачі – промисловість, комунальні підприємства, громадяни.
 

Цинізм нинішньої ситуації полягає ще й у тому, що теплопостачальна компанія, яка знаходиться під управлінням НАК «Нафтогаз України» теж є боржником АТ «Дніпропетровськгаз» на суму 31 млн грн. І вимагаючи погашення боргів від нас, держкомпанія в особі теплопостачальника сама боргує нам значні суми.
 

Ми звернулися до Кабінету Міністрів, НКРЕКП та військової цивільної адміністрації з проханням втрутитись в ситуацію, посприявши підписанню відповідних договорів з ТОВ «ГПК Нафтогаз України» та реструктуризації боргів або відстрочки розрахунків по них до кінця бойових дій. Це дасть змогу забезпечити газорозподільні компанії ресурсом, необхідним для стабільного та безпечного газопостачання споживачам Дніпропетровської області.