Взаємодія з громадою

 

 

20 січня 2022 року за ініціативи Дніпровського РС № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області та Солонянського бюро правової допомоги на базі КОЗО «Новопокровський ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Новопокровської селищної ради, для учнів старших класів було проведено освітньо-профілактичну лекцію-бесіду на тему «Права та обов’язки неповнолітніх», «Правова відповідальність неповнолітніх та наслідки протиправних діянь».

Старшим інспектором Дніпровського РС № 2 філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області  Вікторією ДРОЗДЕЦЬКОЮ, начальником Солонянського бюро правової допомоги Іриною УСЕНКО та начальником служби у справах дітей Новопокровської селищної ради Вікторією ЛИСЕНКО в доступній формі на основі життєвих ситуацій школярам доведено інформацію про їхні права, кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх, види покарань, які застосовуються до неповнолітніх, порядок відбування покарання та адміністративного стягнення.           

            Крім того, школярам на основі конкретних прикладів та відеофільму додатково були роз’яснені правила поведінки у громадських місцях та побуті.

            Важливою складовою виховання правосвідомого суспільства та профілактики законослухняної та соціально прийнятної поведінки  є обізнаність підлітків у сфері правових відносин у суспільстві, знанні своїх прав та обов’язків. Прямий і невимушений діалог з підлітками, пробудження в них відповідальності за свою поведінку і своє майбутнє – одне із завдань, які співробітники органів пробації  вважають для себе першочерговими та найважливішими.