ДОСУДОВА ДОПОВІДЬ

Дата: 20.02.2021 10:26

Що таке досудова доповідь?

Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції якого не перевищує п'ять років позбавлення волі, працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити ії у спеціальному документі. Цей документ називається досудова доповідь.

Для чого потрібна досудова доповідь?

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й повну інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатись про обставини ії життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин. Досудова доповідь приймається судом до уваги. Цей документ не може використовуватися як доказ винуватості (або невинуватості) у вчиненні злочину, але якщо в суді буде доведено вину обвинуваченого, досудова доповідь допоможе суду прийняти справедливе рішення щодо міри покарання.

Більше інформації тут.