ПРОБЛЕМА ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПРАЦІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ АКТУАЛЬНОЮ

Дата: 25.11.2020 15:18

ПРОБЛЕМА ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПРАЦІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ АКТУАЛЬНОЮ

Своєчасна і повна сплата податків до бюджету, а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів - це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.

Проте, у нинішніх умовах проблемою залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за недоплату до бюджету податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Тому легалізація прихованої зайнятості на сьогодні є однією актуальною проблемою.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є і такі, які, намагаючись отримати, на їхню думку, «більше прибутків», використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин, недоплачуючи податки до бюджету.

Надходження в бюджет - це, насамперед, кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні, якими користуються усі без виключення мешканці нашого району та області.

З метою детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення з початку року працівниками інспекції постійно проводяться зустрічі з керівниками та бухгалтерами підприємств, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

«Гарантований рівень мінімальної заробітної плати деякі роботодавці просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику офіційну зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про „тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відповідні відрахування до бюджету. Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідного соціального забезпечення як сьогодні, так і у майбутньому. Крім того,  з «мовчазної згоди» саме громадян, які отримують зарплату «в конвертах» бюджет країни недоотримує надходження податків і зборів»,

Шановні роботодавці! Закликаємо зробити крок назустріч суспільству -   легалізувати зайнятість населення та відмовитися від зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.