Фото без описуУнаслідок військового вторгнення Російської Федерації на територію України, дорослі та діти змушені під час повітряної тривоги знаходитися  у сховищах, аби вберегти себе та своїх рідних від обстрілів. Деколи середня температура там не досягає +10°C, а якщо використовуються підвали  та погреба, навідь у літку температура не перевищує +6°C. У таких умовах легко переохолодитися. Тож як облаштуватися, аби було тепло і зручно? Насамперед подбайте про багатошаровість одягу:

- білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);

- середній шар (светр, кофта тощо);
- верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

            Перший час у сховищі верхній одяг може бути розстібнутий. Краще додавати на себе одяг у міру відчуття холоднечі, ніж одразу бути сильно закутаним, адже потім тіло втратить можливість грітися.
           Обирайте одяг із натуральних чи спецматеріалів. Одяг не обов’язково має бути грубим і сковувати рухи, головне — багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.
           Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти.
           Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, добрим за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг. А от від металевих прикрас краще відмовитися. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. До того ж кільця сповільнюють рух крові у пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.
           Їжте і майте перекус. Щоби підтримувати нормальну температуру, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Із собою можна взяти термос із чаєм або окропом. Разом із питтям та перекусами намагайтеся рухатись, принаймні пальцями кінцівок рук та ніг, щоб зігрітися. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не переохолодитеся.
          Використовуйте ковдри, подушки, каремати, спальники, матраци. Уникайте сидіння на голих поверхнях, навіть якщо на вас три шари теплого одягу.

          Рекомендуємо обов’язково знаходиться у бомбосховищах в захисних  масках. Адже на невеликій площі сховища знаходиться багато людей, можливо які мають інфекційні захворювання, які передаються повітряно-краплинним шляхом. Завдяки цьому механізму  передачі поширюються збудники грипу, коронавірусу, інших ГРВІ, кору, вітряної віспи, краснухи, скарлатини, менінгококової інфекції, дифтерії, коклюшу, туберкульозу тощо. Вдягаючи захисну маску у цей конкретний момент, ми зменшуємо можливість проникнення в органи дихання збудників інфекцій.

          Правила користування захисною маскою:

  • одягайте маску так, щоб вона щільно прилягала до шкіри та закривала ніс та рот;
  • змінюйте маску кожні 4 години, а також після того, як вона стала вологою;
  • не торкайтесь руками зовнішньої частини маски, на ній саме збираються всі мікроби; якщо торкнулись – помийте руки милом чи обробіть антисептиком.
  • використану маску покладіть у одноразовий пакет та щільно зав’яжіть

          Якщо Ви все ж захворіли, у жодному разі не займайтеся самолікуванням і негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря

   Бережіть себе!

 

                                                                                                                                                                             Дніпровське районне управління

Головного управління

Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області