Охорона праці: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на захисті тих, хто працює

 

“Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату” — саме таке гасло визначено цьогоріч для Всесвітнього дня охорони праці, дата проведення якого незмінна - 28 квітня щороку. Зміна погодних умов значно впливає на умови праці, збільшуючи професійні ризики для працівників. Забруднення повітря, УФ-випромінювання, тепловий стрес та інші екстремальні погодні явища стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій на підприємствах.

З 2023 року Пенсійний фонду України опікується питаннями профілактики та розслідування нещасних випадків, які сталися на виробництві.

Якщо звернутися до статистики — тільки минуло річдо Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшло 517 повідомлень про нещасні випадки та 584 — про професійні захворювання. Фахівці Фонду області взяли участь у роботі 1215 засідань комісії з розслідування нещасних випадків. Проведено 54 перевірки профілактичних робіт щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці.

Головне управління на перше місце у питанні охорони праці ставить профілактику, бо підвищення рівня свідомості серед мешканців краю безумовно впливає на рівень виробничого травматизму, який є одним серед показників стану охорони праці на підприємствах.Спеціалісти Головного управління торік взяли участь у розробці 3029 профілактичних заходів та впровадженні їх на підприємствах області.

Серед низки проблем, які виявляються в процесі розслідування, є: не завжди відповідальне ставлення роботодавців до питань організації охорони праціта недостатня вимогливість керівників робіт до виконавців робіт, а з боку робітників — байдуже ставлення до безпеки праці.Дуже часто наймані працівники у боротьбі за свої права перед роботодавцем забувають, що крім прав і соціальних гарантій, є ще й обов’язки.Думка, що виконувати вимоги з безпечного ведення робіт повинні тільки керівники — це хибна думка, бо нехтування вимогами нормативних актів з охорони праці збільшує ризик виникнення нещасних випадків і може призвести до втрати здоров’я або навіть життя.

Людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерть людини. Питання до всіх: чи відчуваєте себезахищеними на робочому місці, чи дотримуєтеся правил безпеки, чи все зроблено для убезпечення себе та оточуючих?

У разі потреби консультації та наданні практичної допомоги з вдосконалення форм і методів профілактичної роботи у сфері охорони праці, можна звернутися до фахівців відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи за телефоном:
 
(067) 633 20 50 або завітавши до відділу за адресою: вул. Січеславська Набережна, буд.17, каб. 635, м.Дніпро.

Бажаємо всім безпечної та продуктивної праці!

 

                              Олена ЩИРБА, заступник начальника

Головного управління

        Пенсійного фонду України

                                                                                 в Дніпропетровській області